CHWILOWA PRZERWA

Przede mną seria wyczerpujących i ważnych badań a potem wizyt lekarskich. W związku z tym w najbliższym czasie poza podstawowymi informacjami na miesiąc marzec nie pojawią się nowe notki. Zapraszam do korzystania z archiwum.

Owocnego wędrowania przez Wielki Post.

Podziel się z innymi:

683 myśli nt. „CHWILOWA PRZERWA

 1. LISTOPAD – ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH

  Zaczęliśmy odmawiać Nowy Różaniec. Każdy kto chce wpisuje się do niego sam i wtedy kiedy chce (osoby mające trudności z wpisaniem chętnie wyręczę:)
  Uzgodniłam z Barką, ze dziś podam zmianę tajemnic na listopad.
  Jeśli ktoś z osób wcześniej wpisanych chce zrezygnować z różańca proszę niech to zgłosi. Tylko jednej osoby brakuje by zamknąć tajemnice bolesne. Bardzo czekamy na niego (lub na nią:)
  Na listopad dopisujemy się w ramach tego komentarza żeby w miarę możności było przejrzyście i łatwiej się czytało.
  Maryjo w Twoje ręce oddajemy ten różaniec i wraz z nim wszystkie intencje, w których się modlimy a szczególnie w tym miesiącu za dusze w czyścu cierpiące.

  1 RÓŻA p.w. MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ

  TAJEMNICE RADOSNE

  1.BARKA – ZWIASTOWANIE
  2.ANNA – NAWIEDZENIE ŚW. ELŻBIETY
  3.MOHEREK – NARODZENIE PANA JEZUSA
  4.BOŻENA – OFIAROWANIE PANA JEZUSA
  5.URSZULA – ZNALEZIENIE PANA JEZUSA W ŚWIĄTYNI

  TAJEMNICE ŚWIATŁA

  6.MALUTKA – CHRZEST W JORDANIE
  7.RAFAŁ – WESELE W KANIE GALILEJSKIEJ
  8.ANNA CH.- GŁOSZENIE KRÓLESTWA BOŻEGO
  9.MARIA SZ. – PRZEMIENIENIE NA GÓRZE TABOR
  10.EWA D. – USTANOWIENIE EUCHARYSTII

  TAJEMNICE BOLESNE

  11.MARIA BEATA – MODLITWA PANA JEZUSA W OGRÓJCU
  12.BARBARA N. – BICZOWANIE PANA JEZUSA
  13.BEATA – CIERNIEM UKORONOWANIE PANA JEZUSA
  14.URSZULA B. – DROGA KRZYŻOWA

     • Bożenko jeśli to koliduje z Twoimi obowiązkami to lepiej pozostań przy tajemnicy 4 -OFIAROWANIE P.J. W tej chwili kolejność odmawianych tajemnic zmienia się dla wszystkich tak jak w różańcu, czyli masz „Ofiarowanie” bo wcześniej miałaś „Narodzenie”.
      Decyzja czy odmawiać 2 tajemnice należy do Ciebie 🙂 ale napisz co postanawiasz żebym mogła to uwzględnić w następnej zmianie tajemnic.

     • Moherku, w tym miesiacu odmawiam te dwie tajemnice by wiecej nie mieszac, na drugi miesiac zostaw mnie przy tej jednej pierwszej, dziekuje serdecznie

     • Piotrze tak naprawdę to powinny być po kolei: tajemnice radosne, światła, bolesne i chwalebne. Ale jest nas tak mało i przybywa nas tak powoli, że w pierwszym podejściu składamy różaniec z tajemnic: radosne, bolesne, chwalebne. W ten sposób otrzymamy szybciej Cały różaniec. Jak nas będzie więcej dojdą tajemnice światła. Na razie odmawiaj WIEBOWSTĄPIENIE bo w przyszłym miesiącu Bożenka będzie odmawiać jedną tajemnicę a nie dwie i trzeba będzie wprowadzić odpowiednie zmiany. Pozdrowienia 🙂

     • Piotrze – Pomyliłam się -sorry! To co napisałam to mój poprzedni pomysł. Tajemnice światła zostały ujęte. Ty odmawiasz swoją tajemnicę prawidłowo. Mnie rozpacz ogarnia bo nie widzę w komputerze wszystkich komentarzy. Proszę o wyrozumiałość 🙂

  • Czy mamy potwierdzać każdego miesiąca, że trwamy na modlitwie? Widzę,że jestem wpisana zgodnie z kolejnością tajemnic 5 radosna.

   Szczęść Boże:)

   • Osoby wpisane przez Moherka, nie muszą potwierdzać, chyba że chcą zrezygnować, to powinny powiadomić. Osoby nowe , bądź ze „starego” Różańca powinny same się dopisać, wybierając następną wolną tajemnicę do rozważania w danym miesiącu. Niech z nami w listopadzie modlą się Wszyscy Święci.

    • Anno
     Myślę że od czasu do czasu konieczna jest weryfikacja Różańca tzn. obecności osób w nim uczestniczących. W starym Różańcu było nas prawie 8 róż. Na oko wyglądało to bardzo obiecująco. Ale teraz jak przyszło do weryfikacji okazało się że we wspólnocie nie ma nawet 1 róży. Zdaję sobie sprawę że mogą być osoby które się modlą a nie zaglądają na bloga ale myślę że tych osób nie ma za dużo. W moim odczuciu mniej więcej raz na rok można zrobić akcję że każdy wpisuje się osobiście tak jak to robiliśmy miesiąc temu. Zawsze to będzie weryfikacją. Kiedy to sprawa do ustalenia. Pozdrawiam. Z Panem Bogiem.

     • Rafale – Bardzo słuszna uwaga 🙂
      Będę musiała uzgodnić szczegóły z Barką i nie wiem jeszcze kiedy to będzie możliwe.

     • to nie jest żadna weryfikacja, przypuszczam, że wiele osób modli się, a nie zagląda na ten portal

     • Bronisławie to Jest weryfikacja dotycząca Tego konkretnego Nowego Różańca, który rozpoczęliśmy. Taki był cel -wiedzieć ile osób się modli i uchronić różaniec przed „dziurami”. Oczywiście nie jest to weryfikacja dla poprzedniego różańca, w którym jest ponad 100 osób.

     • Wpis z 1 listopada i całkowicie się z nim zgadzam. Ja w poprzednim różańcu Barki byłam w 2 i 3 róży a w sumie było 7-8. Do momentu gdy udało mi się trafić na to NOWE forum odmawiałam swoje dziesiątki prawie cały rok i czekałam na kontakt co dalej dzieje się. I pewnie sporo osób ten „przerywany” różaniec odmawiało. Rozumiem sytuację choroby założycielki-Barki, ale chyba można było skontaktować się z nią i znalazłby się ktoś kto nadal kontynuował akcję różańcową. Wystarczy zdobyć hasło i ktoś zająłby się do powrotu Barki. A tak wielu się zniechęciło i nawet teraz nowy nie znajdzie strony, bo nie jest nigdzie promowana.

     • Wando znów weszłaś w „starsze komentarze” dlatego nie możesz się odnaleźć. Odpisuję Ci w „nowszych komentarzach”. Tak mi przykro, ze czujesz się zniecierpliwiona ale jeszcze raz powtarzam Nie Mam Wpływu na to jak treści wpisuje się na blogu.

  • Dziękuję za aktualizację listopadowych tajemnic. Zaglądam tu i cieszę się, że jestem wpisywana przez Moherka. Niech wszystkim modlącym się błogosławi Maryja.Barbara N.

   • Dziękuję, że nikt się nie wypisał a szczególnie Annie, że mnie wspiera.
    Przeczytajmy co mówi Maryja do ks. S. Gobi (to jest o nas:)
    „Odmawiając Różaniec, zapraszacie Mnie do modlitwy z wami i naprawdę zawsze przyłączam się do niej. Jesteście wtedy małymi dziećmi, modlącymi się ze swą Niebieską Mamą. Dlatego właśnie Różaniec staje się najpotężniejszą bronią, stosowaną w strasznej walce z szatanem i jego armią zła. Jesteście powołani do rozpoczęcia tej walki.”

    • Dziś dopiero dotarłam do tej dyskusji. Swoje tajemnice odmawiam ale od lutego nie mam pewności, ze jeszcze jestem ujęta i czy nie pogubiłam się w kolejności. Jak widzę jest kontynuacja ale gdzie kolejność tajemnic wcześniejszych. -2-ga, 3-cia itd róże różancowe. Po takim czasie nie wiem pod którym mailem zapisywałam się, nazwa chyba tylko oje imię.

     • Witaj Wando 🙂
      Odpisuję Ci tutaj ale proszę wejdź na „Nowsze komentarze” wtedy będziesz na bieżąco.
      Rozpoczęliśmy Nowy różaniec bo nie było wiadomo w poprzednim kto się jeszcze modli a kto nie. Z wpisów intencji można było się domyślać, ze w starym różańcu pozostało niewiele osób. Przyjęliśmy zasadę, ze w nowym każdy wpisuje się Sam i wtedy kiedy chce (lub ja chętnie Cię wpiszę albo Anna jeśli sobie tego zażyczysz 🙂
      Gdybyś chciała dołączyć do nowego różańca to rozpoczynałabyś drugą różę p.w. ŚW. O.PIO -tajemnicę „Zwiastowanie NMP”
      Serdecznie zapraszamy 🙂

   • Po konsultacji z Moherkiem odmawiasz w listopadzie: CZĘŚĆ CHWALEBNĄ
    17. Piotr K – WNIEBOWSTĄPIENIE
    Ps. Ponieważ przyjmujemy, że w listopadzie, Bożenka odmawia 2 tajemnice i – ZMARTWYCHWSTANIE i – OFIAROWANIE.

    • Witam Cię serdecznie Moniko! Niech Chrystus Król, błogosławi Tobie i twoim bliskim. Otaczamy modlitwą.
     Jesteś pierwszą osobą w II Róży pw. O. PIO i odmawiasz do końca listopada 1 tajemnicę Radosną: Zwiastowanie NMP.
     Daj znać, że odczytałaś moją wiadomość, mój komentarz.

     • Ogromnie się cieszę, że druga róża zakwitła! Witaj Moniko 🙂
      Wchodź w „Nowsze komentarze” to będziesz na bieżąco.
      Dziękuję Annie, że Cię odnalazła bo ja jestem gapa i nie zauważyłam, że do nas przyszłaś 🙂

     • Dziękuję Aniu, ledwo znalazłam tę wiadomosć. Myslę, że mnie nie skresliłas i będę odmawiać w m-cu grudniu 2 tajemnicę Radosną w Róży pw. O.Pio. Cieszę się, gdyż Św. O.Pio jest moim ulubionym Świętym.

     • Moniko zaszło nieporozumienie. Druga róża pw. O.Pio w grudniu Nie Istnieje -co wyjaśniam w „Nowszych komentarzach” przy zmianie tajemnic na miesiąc grudzień (Bożenka odmawiała w listopadzie 2 tajemnice a teraz odmawia jedną wskutek czego róża przestała istnieć bo nikt nowy nie przybył).
      Ty jesteś wpisana jako 17-ta osoba:
      17.MONIKA A.– WNIEBOWSTĄPIENIE PANA JEZUSA
      Proszę potwierdź, że przyjmujesz tę tajemnicę do odmawiania w grudniu.

     • Zrozumiałam i potwierdzam w m-cu grudniu odmawiam tajemnicę : Wniebowstąpienie Pana Jezusa w Tajemnicach Chwalebnych. .Przepraszam za zamieszanie z mojej strony. Serdecznie pozdrawiam Wszystkich modlących się. Szczęsć Boże.

     • Ja też się pomyliłam (: i w grudniu wpisałam Malutką jako Monikę.
      Ty jesteś Monika A :), żeby Ci się nie pomyliło 😉
      Niech Maryja wszystkie Twoje troski i intencje schowa pod swoim płaszczem

   • Jeśli ktoś dotarł tutaj to proszę o przeczytanie komentarza Anny:)
    Anna, 26 listopada 2018 o 14:38 :
    Kochani, gdy wchodzicie na blog Basi Barki i otwieracie Notkę CHWILOWA PRZERWA, u góry po prawej stronie jest odnośnik : Nowe komentarze , więc należy tam kliknąć, aby znaleźć się na stronie Najnowszych komentarzy. Tam znajduje się II Róża: Ojca Pio, która czeka na nowe osoby. Dziękujemy.

    W Godzinie Miłosierdzia oddaję Ci Panie Jezu ten różaniec.

 2. Dla tych co dopiero teraz tu zajrzeli:
  Dlaczego powstał Nowy Różaniec -szczegółowo i pięknie wyjaśnia Anna w komentarzu „Anna, 30 sierpnia 2018 o 11:38 ” a ja napiszę w skrócie, że po to by go ochronić przed „dziurami” tzn. lukami spowodowanymi wycofaniem się osób, które tego nie zgłosiły.
  Zasady nowego Różańca: Każdy Wpisuje Się Sam i wtedy Kiedy Chce. W ten sposób mamy co miesiąc potwierdzenie uczestnictwa w modlitwie osób wpisanych.
  Różaniec powstał za zgodą Barki, która nam błogosławi na jego początek. A my otoczmy ją modlitwą by wyprosić potrzebne dla niej łaski a szczególnie zdrowie.
  Aktualny stan jest poniżej i chętnych, którzy mam nadzieję dojdą proszę by się wpisywali jako ciąg dalszy tego komentarza.
  1 RÓŻA p.w. MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ
  TAJEMNICE RADOSNE
  1.ANNA – ZWIASTOWANIE
  2.MOHEREK – NAWIEDZENIE ŚW. ELŻBIETY
  3.BOŻENA – NARODZENIE PANA JEZUSA
  4.URSZULA – OFIAROWANIE PANA JEZUSA
  5.MALUTKA – ZNALEZIENIE PANA JEZUSA W ŚWIĄTYNI
  TAJEMNICE ŚWIATŁA
  6.RAFAŁ – CHRZEST W JORDANIE
  7.ANNA CH. – WESELE W KANIE GALILEJSKIEJ
  8.MARIA SZ. – GŁOSZENIE KRÓLESTWA BOŻEGO
  9.EWA D. – PRZEMIENIENIE NA GÓRZE TABOR
  10.MARIA BEATA -USTANOWIENIE EUCHARYSTII
  TAJEMNICE BOLESNE
  11.BARBARA N. – MODLITWA PANA JEZUSA W OGRÓJCU

 3. Kochani przypominam, że w październiku rozpoczynamy za zgodą Barki Nowy Różaniec. Każdy do niego Wpisuje się Sam i wtedy Kiedy Chce.

  Otoczmy modlitwą Barkę, prośmy o potrzebne dla niej łaski a szczególnie o zdrowie.

  1 Róża p.w. Matki Bożej Fatimskiej ma już Tajemnice Radosne i Światła a teraz czeka na rozpoczęcie Tajemnic Bolesnych.
  Czekamy na 11 osobę,która zechce rozważać „Modlitwę Pana Jezusa w Ogrójcu”. Czekamy na Ciebie! Przyjdź! <3

  • Myślę ,że ludzie nie czytają komentarzy, zerkają tylko, czy jest nowy wpis na blogu i dlatego jest tak mało zapisanych do kontynuacji różańca, choć pewnie wielu by to chciało robić. Cóż , Barka nie jest w stanie się odezwać i dlatego tak to wygląda.Błogosławionej niedzieli wszystkim.

   • Pewnie tak jest Malutka jak piszesz ale nic na to nie poradzimy. Warto jednak spróbować ocalić ten różaniec. Może Matka Boża nas wesprze i się uda ? 🙂

  • Jestem pierwszą osobą w 7 Róży, ale w sytuacji, gdy tworzymy nowe róże, będę odmawiać w październiku jako 11 osoba”Modlitwę Pana Jezusa w Ogrójcu”. Barbara N.

   • Dziękuję Basiu 🙂
    chciałabym tak podziękować każdemu nowo przystępującemu do różańca ale zaciemniłoby to przejrzystość wpisów. I tak ta jedenasta osoba, którą została Basia ginie teraz w przepaściach wpisów pod spodem.
    Dlatego wpiszę wszystko jeszcze raz u góry, może to pomoże odnaleźć się nowym osobom, które tu zajrzą.

 4. Witam czytających, szczęść Boże. Należę do V Róży – Jana Pawła II. Odmawiam kolejne tajemnice ufając, że Barka poczuje się na tyle dobrze, że wróci do prowadzenia Różańca. Szczerze mówiąc nie potrzebowałam co miesiąc zaglądać na zmianę tajemnic. Znam je tak jak wszyscy czytający. Nie wiem kto z V róży też odmawia, ale myślę, że większość. Jeśli nie chcemy przerwać musimy potwierdzić w jednym miejscu. Podaję mail kontaktowy. ciszo@o2.pl. Czekam cierpliwie. We wrześniu odmawiam Biczowanie Pana Jezusa. Z Panem Bogiem

  • Pani Halinko;witam serdecznie 🙂 ,poniżej w dniu -14.IX.(g.15:06) Moherek wszystko objaśnia odnośnie utworzenia-od pażdziernika nowego Różańca.Pozdrawiam.

  • Pani Halino rozpoczęliśmy Nowy Różaniec (za zgodą Barki). Każdy wpisuje się Sam do tego różańca w moim komentarzu z 14.09.godz. 15.11
   Ale jeśli sobie Pani życzy wpiszę Panią z największą przyjemnością 🙂

 5. Dziękuję za wpis i przepraszam,że nie rozumiałam :). Dla potwierdzenia: PAŻDZIERNIK 2018-Róża p.w.M.B.Fatimskiej, ja jako 8 osoba.Trzecia Tajemnica Światła. Pozdrawiam serdecznie.

 6. Zapisałam się do 8-mej Róży Bartola Longo 10 miesięcy temu i nie wiem czy jest ta Róża aktualna,bo nikt się w niej nie wpisuje…we wrześniu mam II Tajemnicę Bolesną.W pażdzierniku wypadnie III Bolesna.Jeśli nadal nikt się tu nie wpisze,to bardzo proszę mnie zapisać do innej Róży.Bóg zapłać.Szczęść Boże.
  Maria Sz.

    • Poniżej jest objaśnienie, że rozpoczęliśmy Nowy Różaniec. Każdy wpisuje się Sam. Rozpoczęliśmy od
     I Róży pw. Matki Bożej Fatimskiej -taką nazwę przyjęła Barka. Jeśli będzie nas więcej to kolejne róże będą się nazywały też tak jak to ustaliła Barka.
     Pani Mario Sz. 🙂 jeśli chce Pani dołączyć do Nowego Różańca (z serca zapraszam) to klika Pani na „odpowiedz” przy wpisie moim -Moherka -z 14.IX godz. 15.11 i wpisuje się:
     Maria Sz. – Głoszenie Królestwa Bożego. Podobnie Pani Ewa -jeśli tylko zechce (też bardzo zapraszam), klika na „odpowiedz” z 14.IX i wpisuje:
     Ewa Dobranowicz – Przemienienie na Górze Tabor. Jeśli Panie sobie życzą mogę Was wpisać.
     Mam nadzieję, że Barka poczuje się lepiej i będzie mogła objąć opiekę nad różańcem.

     • Dziękuję bardzo za wyjaśnienie tej sprawy,bo właśnie nie zrozumiałam.Myślałam,że mamy kontynuować swój pierwotny skład.Cieszę się,że będę w tej „nowej” Róży i wpiszę się sama w dniu -14.IX w „odpowiedzi”. Pozdrawiam serdecznie. Szczęść Boże.

     • Jednak będę chciała,aby Pani wpisała mnie na pażdziernik ,bo nie wiem którą Tajemnicę wpisać,czy Radosną ,czy Światła 🙂

     • Pani Mario -wpisujemy tajemnice po kolei tak jak są w różańcu. Czyli teraz „Tajemnice Światła”.
      Nr. 8 oznacza, że jest Pani kolejną 8-mą osobą, która się zgłosiła. Chcemy zobaczyć ile nas jest .
      Pozdrawiam serdecznie 🙂

 7. Kochani!
  Barka wyraziła zgodę na rozpoczęcie Nowego Różańca i błogosławi nam na jego początek. Otoczmy ją modlitwą w każdym odmawianym dziesiątku.

  Postanowiłam zamieścić ten wpis dzisiaj, w święto Podwyższenia Krzyża. Wraz z nim niech będzie podwyższony Różaniec.

  Wypróbujmy w praktyce następujące zasady:
  1.Od 1. X. rozpoczynamy Nowy Różaniec. Aby ochronić go przed „dziurami” Każdy Sam wpisuje po kolei swoją tajemnicę. Jeśli ktoś się wykruszy to ostatnia osoba z kolejki wchodzi w jego miejsce. W ten sposób nigdy nie będzie przerw a osoby wpisujące się jednocześnie potwierdzają swoją modlitewną obecność. W ten sposób także Każdy Sam zmienia sobie tajemnicę różańcową w poszczególnych miesiącach i wpisuje tę zmienioną na blogu.
  To by wyglądało np. tak:
  Część I Radosna -wpisują się osoby:
  1.osoba A -Zwiastowanie
  2.osoba B -Nawiedzenie św. Elżbiety
  3.osoba C -Narodzenie Pana Jezusa..itd..
  10.osoba J -Znalezienie P. Jezusa w świątyni
  Jeśli osoba B zrezygnuje z odmawiania różańca, w jej miejsce wchodzi osoba J bo była ostatnia. Osoba J Sama Się Wpisuje w opuszczone przez B miejsce.
  W ten sposób ofiarujemy Matce Bożej zawsze cały różaniec. Wpis będzie jednocześnie potwierdzeniem, że osoba zgłaszająca się kontynuuje modlitwę. Zmiana tajemnic różańcowych będzie „sama się robiła”. Intencje możemy wpisywać w „Intencjach”, które Barka umieściła u góry.
  Myślę, że Przez Szacunek dla Matki Bożej powinniśmy przy zmianie tajemnic dokonywać wpisów w ciągu ostatnich dwóch dni miesiąca. Na pierwszy dzień miesiąca Matka Boża ma mieć tyle tajemnic ile nas będzie, wpisanych po kolei. Jeśli ktoś z przyczyn losowych nie zdąży tego zrobić to nic nie szkodzi. Wypadnie wtedy ze swojej kolejki ,w jego miejsce wejdzie osoba ostatnia a ten ktoś jeśli zechce wpisze się na końcu różańca.
  Nie będziemy robić nic na siłę, wszystko w oparciu o dobrowolne wpisy osób chętnych.
  Zacznijmy od I Róży (tak jak chciała Barka) p.w. MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ – KRÓLOWEJ RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO. W miarę przybywania kolejnych osób zachowajmy wezwania róż takie jakie ustaliła Barka.
  DLA PRZEJRZYSTOŚCI SPRÓBUJMY ZAPISYWAĆ TAJEMNICE W DANYM MIESIĄCU KOLEJNO W JEDNYM, TYM SAMYM KOMENTARZU POD SPODEM.
  Zanurzmy nasze bóle i radości wraz tym Różańcem w Krwi Jezusa i w Łzach Maryi i oddajmy Bogu Ojcu w intencjach, w których do tej pory modliliśmy się i w nowych, które chcemy Panu Bogu przedstawić.

   • Moherku, czy wiesz że dziś jest 11 rocznica, gdy Basia napisała 1 notkę z wizerunkiem uśmiechniętego Chrystusa. Dziś nie ma tam wizerunku Chrystusa ale można odszukać w internecie.
    http://www.bog-w-moim-balaganie.com/2007/09/14/
    Basia wówczas napisała ” Kontemplując dziś Krzyż, rozważając dzisiejsze słowa Pisma warto pamiętać o tym delikatnym uśmiechu płynącym z Miłości do nas.”
    Ps. Uśmiecham się dziś do Ciebie Jezu i dziękuję Ci za Twoją Miłość.
    Uśmiecham się do Ciebie Moherku i dziękuję Ci za Twoją miłość i zgodę na zmianę zadeklarowanej tajemnicy różańca.

  • PRZEPRASZAM! ZROBIŁAM BŁĄD -nie chciałabym być źle zrozumiana. Każdy może się dopisywać do różańca kiedy chce -także w trakcie miesiąca. Szkoda by było gdyby nowe osoby, które odnalazły tę stronę np.ok.5. X. czekały z rozpoczęciem modlitwy aż do zmiany tajemnic na koniec miesiąca. Dbajmy tylko aby w ciągu ostatnich dwóch dni każdego miesiąca załatać dziury,żeby Matka Boża miała tyle dziesiątków różańca po kolei ile zgłosiło się osób.

   Anno -to takie miłe wspomnienie, dobrze, że je odnalazłaś. Warto wracać do tych perełek, które Barka nam zostawiła.

 8. Róża 7 ]św. Antoni] 1 osoba Barbara N. 5 tajemnica bolesna: śmierć Pana Jezusa na krzyżu.
  Przychylam się do pomysłu moherka, by od października ustalić nową listę osób modlących się i przydzielać nowe tajemnice.

 9. KOCHANI!! CZY SIĘ ZGADZACIE ?
  Aby uratować różaniec i ochronić go przed „dziurami” proponowałabym by od przyszłego miesiąca (październik- miesiąc naszej Mamy:) utworzyć go od początku. Każdy Sam wpisuje po kolei swoją tajemnicę. Jeśli ktoś się wykruszy to ostatnia osoba z kolejki wchodzi w jego miejsce. W ten sposób nigdy nie będzie przerw a osoby wpisujące się jednocześnie potwierdzają swoją modlitewną obecność. W ten sposób także Każdy Sam zmienia sobie tajemnicę różańcową w poszczególnych miesiącach i wpisuje tę zmienioną na blogu.
  To by wyglądało np. tak:
  Część I Radosna -wpisują się osoby:
  1.osoba A -Zwiastowanie
  2.osoba B -Nawiedzenie św. Elżbiety
  3.osoba C -Narodzenie Pana Jezusa..itd..
  10.osoba J -Znalezienie P. Jezusa w świątyni
  Jeśli osoba B zrezygnuje z odmawiania różańca, w jej miejsce wchodzi osoba J bo była ostatnia. Osoba J Sama Się Wpisuje w opuszczone przez B miejsce.
  W ten sposób ofiarujemy Matce Bożej zawsze cały różaniec. Wpis będzie jednocześnie potwierdzeniem, że osoba zgłaszająca się kontynuuje modlitwę. Zmiana tajemnic różańcowych będzie „sama się robiła”. Intencje możemy wpisywać w „Intencjach”, które Barka umieściła u góry.
  SPRÓBUJEMY ? <3

   • Dobre pytanie Rafale 🙂
    Myślę, że Przez Szacunek dla Matki Bożej powinniśmy przy zmianie tajemnic dokonywać wpisów w ciągu ostatnich dwóch dni miesiąca. Na pierwszy dzień miesiąca Matka Boża ma mieć tyle tajemnic ile nas będzie, wpisanych po kolei.Jeśli ktoś z przyczyn losowych nie zdąży tego zrobić to nic nie szkodzi. Wypadnie wtedy ze swojej kolejki ,w jego miejsce wejdzie osoba ostatnia a ten ktoś jeśli zechce wpisze się na końcu różańca.
    Nie będziemy robić nic na siłę, wszystko w oparciu o dobrowolne wpisy osób chętnych.
    Może ktoś ma lepsze pomysły to proszę zgłaszać. Jeśli Barka nie zdoła zapisać oddzielnej notki dla nowego różańca to pod koniec września zrobię z tego „ściągę” i zapiszę wszystko w oddzielnym komentarzu, żeby można było rozpocząć różaniec.
    Pozdrowienia Rafale 🙂 Dziękuję, że podpowiedziałeś mi termin do wpisów zmian różańcowych.

    • Chyba w tej całej sytuacji pozytywem jest to że w końcu zobaczymy ile rzeczywiście jest różyczek. (i będzie się to weryfikować na bieżąco).
     Z Panem Bogiem

 10. Myślę ,że gdyby choć jedna notka pojawiła się z aktualnymi tajemnicami to byłaby jakaś szansa na odnowę naszej wspólnoty. Nie wszyscy czytają komentarze.

  • To prawda Malutka. ale Bareczka jest Bardzo chora i trudno oczekiwać by porządkowała różaniec.
   Tak się zastanawiam, gdybyśmy ponowie poskładali od początku różaniec z tych osób, które się zgłaszają?
   Może dało by się go ocalić..
   Co o tym myślicie Kochani 🙂 ?

     • Proponowałabym by od przyszłego miesiąca (październik- miesiąc naszej Mamy:) utworzyć różaniec od początku. Ale aby uniknąć „dziur” Każdy Sam wpisuje po kolei swoją tajemnicę. Jeśli ktoś się wykruszy to ostatnia osoba z kolejki wchodzi w jego miejsce. W ten sposób nigdy nie będzie przerw a osoby wpisujące się jednocześnie potwierdzają swoją modlitewną obecność.
      Nie wiem czy to jasno wyraziłam ale muszę kończyć bo zerwała się straszna burza z piorunami.

 11. Kochani, zbliża się 1 wrzesień a więc zmiana tajemnic różańcowych. Z moich obserwacji wynika, że niewiele osób potwierdza odmawianie różańca ; swojej ” 10tki” i od długiego czasu mam niepokojące wrażenie, czy my nie żyjemy złudzeniami, że trwamy wszyscy na modlitwie. Ten niepokój spowodował, że zapisałam się do 2 innych Róż, gdzie co miesiąc musimy dawać potwierdzenia przynależności do Wspólnoty różańcowej, aby odpowiedzialna osoba była pewna, że modlitwa trwa i różaniec nie jest ” dziurawy”.
  Kochani proszę Was jeśli zaglądacie na bloga dajcie potwierdzenie swojej modlitwy i przynależności do Róż różańcowych. Moje przemyślenia są takie, że jeśli do 31 grudnia nie odnajdziemy się wszyscy, to ja wypisuję się z swojej Róży, ale wciąż ufam i modlić się będę przez te pozostałe 4 miesiące tego roku. Tak bardzo chciałabym tu pozostać i być w Wami wszystkimi a nie uciekać jak z tonącego statku. Niech Dobry Bóg błogosławi każdemu trwającemu w tej modlitwie różańcowej a Maryja nasza najlepsza Matka uwrażliwia nas na potrzeby innych, tak w wymiarze rodzinnym, społecznym, obywatelskim jak i Kościoła i świata całego. Szczęść Boże.

  • Uważam, że Anna ma rację. Dołączam się do modlitwy wraz z nią do 31 grudnia. We wrześniu odmawiam tajemnicę „Wniebowstąpienie Pana Jezusa”.
   Módlmy się za Barkę by Maryja wyprosiła jej u Syna ulgę w cierpieniu.

   • I Róża Różańcowa – we wrześniu Ukoronowanie NMP na Królową Nieba.
    Maryjo, Matko Boża Fatimska zabierz cierpienie od Barki i złóż w ofierze u stóp Jezusa na krzyżu. Jezu, Twoja Miłość przybiła wszelkie cierpienie, grzech, śmierć ziemską do drzewa krzyża, Tronu naszego zbawienia, naszego uzdrowienia.

   • Myślę ,że gdyby choć jedna notka pojawiła się z aktualnymi tajemnicami to byłaby jakaś szansa na odnowę naszej wspólnoty. Nie wszyscy czytają komentarze.

  • Droga Anno, może napisać tam gdzie są lutowe Róże i ich tajemnice, aby zajrzały tutaj i nam napisały jaką tajemnice się modlą. Możliwe, że takim sposobem da się przywrócić różaniec na tym blogu „do życia”, by modlitwa płynęła wprost do nieba od wszystkich Róż. Błogosławionej niedzieli Tobie i wszystkim czytającym.

 12. 7 Róża p.w.św. Antoniego-Część pierwsza, 5 tajemnica radosna-Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni.
  Wiele darów płynących z modlitwy różańcowej.

   • I. Róża p.w. Matki Bożej Fatimskiej -Królowej Różańca Świętego
    1.Barka – śmierć na Krzyżu
    2.Moherek – Zmartwychwstanie Pana Jezusa
    Módlmy się za Barkę.

    Anno jak to dobrze, że rozpoczęłaś we właściwym czasie zmianę tajemnic. Całuski***

 13. Kochani odnalazłam piękną Nowennę do Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa wg sługi Bożego Bartolomea da Saluzzo a ponieważ do końca lipca zostało jeszcze wystarczająco czasu aby odmówić jedną Nowennę -9dniową. Zachęcam i polecam 🙂 , bo miesiąc lipiec jest szczególnym czasem czczenia Krwi Chrystusa.
  https://www.youtube.com/watch?v=_zm14HBvL7s

 14. należę do 5 Róży i w tym miesiącu odmawiam I tajemnicę Światła :Chrzest Pana Jezusa w Jordanie.
  Maryjo Matko Boża wyproś u Syna Swojego , a Pana naszego Jezusa Chrystusa łaskę uzdrowienia dla Barki . Amen ,Amen ,Amen

  • O Krwi Chrystusa która jesteś uzdrowieniem dla ciał i dusz naszych, wylej się na Barkę, by mogła żyć i pracować dla Twojej Jezu chwały. Amen.

  • Należę również do 5 Róży i w lipcu odmawiam tajemnicę Ustanowienia Eucharystii. Łączę się w modlitwie z pozostałymi osobami i myślę o chorej Basi. Może ktoś wpisze jakieś pocieszające wiadomości.

 15. Pamiętajmy Kochani, że jest ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH
  I. RÓŻA p.w. MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ -KRÓLOWEJ RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO
  1.Barka – Droga Krzyżowa
  2.Moherek – Śmierć na Krzyżu
  …z nadzieją, że kolejne osoby się wpiszą 🙂
  Bareczka dalej choruje więc proszę módlmy się nie tylko w naszych intencjach ale szczególnie za nią.

 16. Roza 3, Sw St. Papczynskiego – Zeslanie Ducha Sw.
  Rzadko zagladam na bloga, ale zawsze lacze sie z wami w modlitwie rozancowej, to jedyna Roza do ktorej naleze.
  Niech Pan Jezus ulzy Barce w chorobie i boluoraz blogoslawi wszystkim modlacym sie.
  Ciekawe, ale tak jak Anna modlilam sie w Maju razem z Luiza Piccareta „Dziewica Maryja w Krolestwie Woli Bozej. Co wiecej jest to swietnie czytane na Ytube przez KuBogu
  https://www.youtube.com/watch?v=lvsQ9OYpfDI&list=PLEosU9StokBAcCwi_p4QoGmWCC6Xvq4_a
  oraz
  24 godziny Meki
  https://www.youtube.com/watch?v=j39OsGGnUz8
  Z Panem Bogiem
  BozenaM

  • Dziękuję Bożenko, że się odezwałaś, że podałaś linki. Ja niestety przerwałam pracę z Maryją nad wyzbywaniem się woli własnej na rzecz Woli Bożej i Twoja wypowiedź stawia mnie na baczność. Wielkie dzięki. Niech Maryja z Duchem Świętym podejmie nade mną ponownie naukę życia zgodnie z Wolą Bożą. Pozdrawiam serdecznie.

 17. ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH
  I. RÓŻA p.w. MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ -KRÓLOWEJ RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO
  1.Barka – Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa
  2.Moherek – Droga Krzyżowa

  Kochani nie wiem ile Was się modli dalej na różańcu. Wpiszcie swoje tajemnice pod spodem. Barkę wpisałam. Jeśli nie ma siły się modlić różańcem to na pewno modli się sercem.

  (mój komp się psuje. Nie wiem jak ten komentarz się opublikuje. Za ewentualne błędy przepraszam)

  • Dziś wspomnienie św. Rity, powierzam Jej wstawiennictwu Ciebie Basiu. Dziś posługujemy modlitwą wstawienniczą w kościele,będę prosić za Tobą o wytrwałość , bo wolą Ojca nie jest cierpienie lecz zdrowie. Jezus, ukochany nasz Pan zabrał nasze cierpienie, ból, grzech, śmierć na drzewo krzyża i w Jego Krwi i Wodzie która wytrysnęła z przebitego serca jest źródło naszego życia tu , teraz i nadziei na życie wieczne. W Imię Jezusa Chrystusa błogosławię Tobie Basiu i przyzywam Jego mocy nad Tobą. Bądź uzdrowiona, bądź błogosławiona w Panu naszym Jezusie Chrystusie. Amen.

 18. Kazdy bol, lek a szczegolnie cios zadany przez naszych bliskich niech zostanie przemieniony na Wole Boza przez wstawiennictwo Maryi.

  • Jutro moja wnuczka przystępuje do I komunii św. deklaruję pamiętać, wspomnieć Panu Jezusowi o Was a szczególnie przypomnieć Mu o Barce.
   pozdrawiam Was. Basia

   • Basiu, życzę by wnusia, która przyjęła Jezusa do swojego serca, życia, nigdy się z Nim nie rozstawała. Niech Jezus który ukochał dzieci, błogosławi Twojej wnusi teraz i zawsze.

  • Maryjo, wstawiaj się za nami abyśmy kierowali się Bożą Wolą, abyśmy poddali swoją wolę , Woli Ojca. Maryjo, pomagaj nam nieustannie na nowo stawać się dziećmi Boga. Twoimi dziećmi jesteśmy i Ty nas prowadź do Ojca , do Syna, do Ducha Świętego. Amen.

 19. Przez wstawiennictwo Luizy Piccarrety proszę Cię Jezu z całego serca o zupełne uzdrowienie Basi -Barki.
  Panie Jezu pozwól by to uzdrowienie stało się dowodem i znakiem jak wielkich łask zamierzasz udzielać tym, którzy zechcą żyć zgodnie z Wolą Bożą tak jak uczy tego Maryja:
  http://wiara.daiguo.com/doc/Dziewica_Maryja.pdf
  i korzystając z tych nauk rozważają 24 godziny Twojej męki:
  http://www.wolaboza.org/godziny-meki-naszego-pana-jezusa-chrystusa/

  • Maryjo, nasza siostra w wierze Basia oddała całkowicie swoją wolę Bogu, zawierzyła Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu swoje życie i śmierć podobnie jak Luiza Piccarreta. Prosimy Ciebie Matko, byś wzięła na kolana Basię, przytuliła do swego matczynego Serca , jak czyniłaś to z z „małą córeczką Woli Bożej”. Ty jako Mama najlepsza , najkochańsza wstawiaj się do Jezusa, by to życie Basi tu na ziemi trwało w całkowitym zdrowiu jak najdłużej i w ten sposób objawiła się moc i chwała Boża. Amen.

 20. może po lekcjach Maryi ktoś zechce zgłębić tajemnice męki Jezusa.
  Pan Jezus obiecuje wielkie łaski tym, którzy zechcą towarzyszyć Mu w męce.
  file:///C:/Documents%20and%20Settings/xp/Pulpit/Luisa_Piccarreta-24_godziny_meki_naszego_Pana_Jezusa_Chrystusa.pdf

 21. 8 RÓŻA p.w.Bł.Bartola Longo.W lutym 2018r. miałam V Tajemnicę Radosną,czyli teraz w kwietniu – II Tajemnica Światła (Wesele w Kanie).Szczęść Boże.
  Maria Sz.

 22. Kochani! Proszę! Nie opuszczajcie Różańca! Barka jest bardzo chora. Połączmy naszą modlitwę z jej cierpieniem i ofiarujmy Jezusowi i Maryi we wszystkich naszych intencjach.
  Niech ten Różaniec przetrwa wszelkie przeszkody!

  (odmawiam teraz tajemnicę 2 bolesną -biczowanie Pana Jezusa)

 23. Zaglądam co jakiś czas i tak sobie myślę: czy doszłaś już Basiu chociaż troszkę do siebie? Nie ma nowej notki i nie szkodzi. Tylko zdrowiej Słoneczko ***
  Pamiętam w modlitwie. Błogosławię Ci +

 24. Polecam Barkę Miłosiernemu Bogu Ojcu w nim nadzieja i uzdrowienie. Proszę Cię Boże o łaskę dla Twej wiernej slużebnicy. Amen.Amen.Amen

 25. W krzyżu cierpienie w krzyżu zbawienie,
  W krzyżu miłości nauka.
  Kto Ciebie Boże, raz pojąć może,
  Ten nic nie pragnie, ni szuka.
  Kiedy cierpienie, kiedy zwątpienie,
  Serce ci na wskroś przepali,
  Gdy grom się zbliża, pośpiesz do krzyża,
  On ciebie wesprze, ocali.
  Słowami tej pieśni pragnę dodać Ci otuchy Barko ! pozdrawiam serdecznie Basia

  • Piękna i radosna jest ta Matka Boża Pocieszenia w Sanoku, która trzyma leżącego „na boku” Jezusa. Nigdy Takiego Jezusa na obrazach nie widziałam 🙂 .

  • Matko Boża Pocieszenia, weź na kolana obolałą, udręczoną licznymi chorobami Barkę, Twoją kochaną Córeczkę, połóż na niej rękę, przytul do serca i zrób wszystko co w Twojej mocy. Zanieś ją na rękach przed tron Boga Ojca i Twojego Syna i Ducha Świętego. Boże Ojcze, któryś dał jej życie, Jezu, który umarłeś za grzech i wszelkie choroby i Ty Duch Święty Ożywicielu, pobudź Basię do życia, uzdrów, ulecz. Niech wypełni się Twoja wola Boże. Amen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *