LOSOWANIE ŚWIĘTYCH PATRONÓW NA 2018 ROK

Patronowie na rok 2018 – losowanie

Tradycyjnie 1 stycznia każdego roku we wszystkich klasztorach Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia odbywa się losowanie rocznych Patronów. Z „Dzienniczka” wiemy, jak wielką wagę przywiązywała do tego św. Siostra Faustyna. Chciała, aby Ktoś z Nieba w sposób szczególny towarzyszył jej dniom w nowym roku, aby ją wspierał. W czasie medytacji – zapisała – obudziło mi się jedno z takich tajnych pragnień: żeby Jezus Eucharystyczny był mi szczególnym patronem i na ten rok – jak dawniej. Jednak tając się przed swym Umiłowanym z tym pragnieniem, mówiłam z Nim o wszystkim z wyjątkiem tego, że Go chcę mieć za patrona. Kiedy przyszłyśmy do refektarza na śniadanie, po przeżegnaniu zaczęło się ciągnienie patronów. Kiedy się zbliżyłam do obrazeczków, na których są napisani patroni, wzięłam bez namysłu, jednak nie czytając zaraz, chciałam się przez parę minut umartwić. – Wtem słyszę głos w duszy: Jestem twoim patronem, czytaj. W tej chwili spojrzałam na napis i przeczytałam: „Patron na rok 1935 – Najświętsza Eucharystia”. Serce mi zadrgało z radości (Dz. 360).

Wraz z Patronem każda siostra otrzymuje także intencję, w której ma się modlić, oraz przesłanie. Patronów losują także osoby związane ze Zgromadzeniem: kapłani, współpracownicy, członkowie i wolontariusze „Faustinum”, przyjaciele oraz uczestnicy grupy: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Facebooku. Od 1 stycznia 2017 roku Patronów losują także Internauci, nawiedzający stronę:faustyna.pl (w pierwszym roku w losowaniu wzięło udział ponad 120 000 internautów). Patronów na rok 2018 mogą losować także Internauci na językowych stronach: faustyna.pl

Niech święci Patronowie wspierają nas, niech pomagają pięknie żyć, coraz pełniej uczestniczyć w życiu i misji Jezusa objawiającego światu miłosierną miłość Boga.

https://www.faustyna.pl/zmbm/patronowie-na-rok-2018-losowanie/

-*-

W tym roku moim patronem jest św. Kazimierz Królewicz, a modlę się za rządzących, aby kierowali się wartościami chrześcijańskimi oraz służyli dobru narodu i każdego człowieka.

 

 

Podziel się z innymi:

14 myśli nt. „LOSOWANIE ŚWIĘTYCH PATRONÓW NA 2018 ROK

 1. Witam
  Przez przypadek i z ciekawości spróbowałam wylosować patrona na rok 2018. i klapa . Wylosowałam Św Elżbietę Węgierską . Będę się modlić za osoby wpierające dzieła miłosierdzia. Tylko jak?
  Modlitwą która mi się wyświetliła czy mogę swoimi słowami w dowolnej chwili dnia. Co jak zapomnę. Mogę w myślach przywołać sobie tę modlitwę i czy mogę się również zwracać do Tej patronki w innych moich sprawach które mnie nękają w ciągu dnia. Przybliżcie mi proszę kim była ta Święta. Ze wstydem przyznaję że nie znam tej Świętej. Udzielam sie społecznie i myślałam że wylosuję świętego który będzie mi błogosławił w organizowaniu różnych imprez typu festyn misyjny, dzień seniora, dożynki dzień babci i dziadka itp

  • O Św. Elżbiecie poczytasz ze strony: http://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/11-17a.php3
   i innych stron internetowych, wystarczy wpisać w Google imię i nazwisko poszukiwanego świętego.
   Wystarczy, że „za osoby wpierające dzieła miłosierdzia.” odmówisz dowolną modlitwę, Ojcze nasz, czy Pod Twoją obronę, może być tylko akt strzelisty np. ” Panie Boże błogosław wszystkim ludziom wspierającym dzieła misyjne”. Pięknie będzie , gdy jak wspominasz zorganizujesz festyn misyjny… oczywiście dobrze będzie jak wypiszesz sobie modlitwę ” wylosowaną” i umieścisz w miejscu, gdzie twój wzrok padnie od czasu do czasu. Wszystkie metody dozwolone, przydatne i wskazane… Niech Ci Pan błogosławi w życiu w pracy i na modlitwie. Pozdrawiam serdecznie.

 2. Po św. Faustynie, potrzeba abym się zaprzyjaźniła z nieznanym mi dotąd Św. Piotrem Kanizjuszem i za Jego przemożnym wstawiennictwem i Jego pomocą modliła się o Katechetów, aby owocnie przekazywali skarb wiary świętej małym, młodym i dojrzałym wiekiem i nie zapominali też o staruszkach :).

 3. Dlaczego nie moge wylosowac patrona z telefonu? Adres mailowy podaje dobry a zglasza mi ze nie jest poprawny;( Ktos wie dlaczego tak jest?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *