MODLITWA JABESA

Znalezione obrazy dla zapytania modlitwa jabesa

 „A wzywał Jabes Boga Izraelowego, mówiąc:

«Obyś skutecznie mi błogosławił i rozszerzył granice moje, a ręka Twoja była ze mną, i obyś zachował mnie od złego, a utrapienie moje się skończyło!»

I sprawił Bóg to, o co on prosił.”

/1 Księga Kronik 4,10/

 

Słowa tej modlitwy, wywieszone w moim pokoju, na tablicy z najważniejszymi informacjami, towarzyszą mi codziennie w pracy od września do sierpnia. Potrzebuję codziennego Bożego błogosławieństwa, rozszerzenia horyzontów myślenia na nowe projekty, stałe zadania, odczytywanie kilkudziesięciu ustaw i rozporządzeń z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wzajemnie się uzupełniających i nakładających wciąż nowe obowiązki, koordynowania wszystkiego co do mnie należy tak, aby o czymś nie zapomnieć :-), o pomyłkach nie wspominając. Bez Bożej prowadzącej ręki na pewno pogubiłam bym się w intensywności i różnorodności działań.     

Podziel się z innymi:

9 myśli nt. „MODLITWA JABESA

 1. To ja sobie zapiszę te słowa modlitwy na swoim blogu. Skopiuję, mam nadzieję, że nie oskarżysz mnie o plagiat ???
  Oby Bóg nam wszystkim błogosławił i byśmy pełnili Jego wolę;.

  • „Niech Cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Tobą, niech Cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Tobie swoje oblicze i niech Cię obdarzy pokojem” (Lb 6,24-26)

   • Jutro jadę na 12 na Eucharystię do Matki Bożej Licheńskiej, której przewodniczyć będzie Nuncjusz Apostolski w Polsce. Zabiorę Ciebie i nasze intencje blogowe i powierzę je Matce, naszej Bolesnej Królowej Polski. Podziękuję Maryi za wszystkich pątników i pielgrzymów duchowych do Jasnogórskiej Pani.

    • Anno proszę pokłoń się i ode mnie oraz pozdrów ode mnie MATKĘ BOŻĄ BOLESNĄ. Tak dawno tam nie byłam;
     pozdrawiam Cię serdecznie Basia

     • Bóg sprawi, że dotrę i oddam pokłon naszej Królowej, będę pamiętać również o Tobie Basiu. Błogosławionej niedzieli wszystkim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *