MODLITWY DO DUCHA ŚWIĘTEGO

CODZIENNE OFIAROWANIE SIĘ DUCHOWI ŚWIĘTEMU

Boże, Duchu Święty,

słodka miłości Ojca i Syna.

Aby całkowicie należeć do Ciebie,

oddaję Ci teraz i na zawsze:

moje serce, moje ciało i duszę,

moje siły i zdolności,

moje cierpienia i radości,

moje życie i śmierć.

Oddaję Ci też wszystkich,

którzy są mi drodzy i wszystko,

czym jestem i co posiadam,

abyś Ty sam mógł tym rozporządzać

i panować nade mną swoją miłością,

teraz i w wieczności. Amen.

(św. Arnold Janssen SVD)

 

MODLITWA DO DUCHA ŚWIĘTEGO O POZNANIE WOLI BOŻEJ

O Duchu Święty, duszo mej duszy, uwielbiam Cię…

Oświecaj mnie, prowadź, umacniaj, pocieszaj i nauczaj co mam czynić, rozkazuj mi! Poddaję się chętnie wszystkiemu, czego ode mnie zażądasz, pragnę wszystko przyjać co na mnie dopuścisz. Daj mi tylko poznać Twoją świętą wolę!.

Amen.

(Kard. Marcier).

 

DUCHU ŚWIĘTY NATCHNIJ MNIE

Duchu Święty – natchnij mnie.

Miłości Boża – pochłoń mnie.

na dobrą drogę skieruj mnie.

Maryjo Matko ma, spojrzyj na mnie.

Z Jezusem pobłogosławcie mnie:

od wszelkiego zła, ułudy,

i od wszelkiego niebezpieczeństwa

zachowajcie mnie. AMEN.

(św. Mariam – Mała Arabka) 

 

MODLITWA ZA KAPŁANÓW

Duchu Święty, Duchu Mądrości, prowadź kapłanów

Duchu Święty, Duchu Światłości, oświecaj kapłanów

Duchu Święty, Duchu Czystości, uświęcaj kapłanów

Duchu Święty, Duchu Mocy, wspieraj kapłanów

Duchu Święty, Duchu Boży spraw, by kapłani ożywieni i umocnieni Twoją łaską, nieśli słowo prawdy i błogosławieństwo pokoju na cały świat. Niech ogień świętej miłości rozpala ich serca, by w płomieniach tej miłości oczyszczali i uświęcali dusze.

Duchu Święty, powierzamy Ci serca kapłańskie; ukształtuj je na wzór Najświętszych Serc Jezusa i Maryi.

Amen.

Podziel się z innymi:

19 myśli nt. „MODLITWY DO DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Duchu Święty, odkurz całe piękno
  i talenty które we mnie złożyłeś,
  bo wiele z nich wciąż jeszcze marnuje się
  w piwnicy moich lęków.
  Wydobądź je z mroku na światło dzienne,
  bo sam nie umiem.
  Amen.
  ( znalezione w internecie )

 2. Duchu Święty Boże, przyjdź dziś do osób przygotowujących się w tym roku do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, otwórz ich serca i umysły na Prawdę Objawioną, daj poznać się jako Dawca miłości, radości i pokoju. Przybądź Duchu Święty z siedmiorakimi darami i spraw, by łaska otrzymana podczas Chrztu Świętego u każdego Dziecka Bożego zaowocowała w pełni w Sakramencie Dojrzałości Chrześcijańskiej. Przyjdź Duchu Święty i do nas posługujących im podczas kolejnych 3 dni, byśmy przekazywali wszystko to co Ty chcesz i pragniesz. Uczyń nas Twoimi godnymi narzędziami. Błogosław nam wszystkim, błogosław Księżom zaangażowanym w tą posługę. Amen.

 3. Duchu Święty, obdarz moją córkę Aleksandrę łaską głębokiej wiary w Boga, modlitwy, ochoty do nauki i szkoły , szacunku i pomocy rodzicom. Oczyść ją z grzechu lenistwa, niewiary, niechęci do szkoły, nauki i pomocy rodzicom. Duchu Święty prowadź ją po dobrych drogach aby nie oddaliła się od Boga, nauki i rodziców. Przemień jej serce na lepsze, aby była dobrym człowiekiem a dl rodziców pociechą i radością. Amen

 4. Odmawiałem te modlitwy, prosiłem ducha świętego o pomoc w wyrwaniu się z nałogu palenia papierosów. Pewnego razu kiedy sięgnąłem po papierosy usłyszałem wewnętrzny głos: ,,Rozkazuję ci nie pal”. Odłożyłem paczkę z papierosami i poczułem, że całkowicie odeszła mi chęć zapalenia. to było 20 grudnia 2015 r. Minie niedługo 2 lata jak nie palę.

 5. Duchu Święty, otrzymałam dziś Twoje błogosławieństwo ręką kapłańską uczynione i modlitwę Wspólnoty o dary potrzebne do ewangelizacji. Mów przeze mnie, czyń przeze mnie, niech Twoja Boża chwała się objawia. Jestem od tej chwili Twoim narzędziem. Codziennie udoskonalaj mnie i chroń od złego. Amen.

 6. Duchu sw. Blagam ratuj. Duchu sw. Przybadz mi na pomoc. Duchu sw. Prosze , blagam o szczesliwy dzien i tydzien. Ratuj , blagam Cie , ratuj . Uczyn Cud , choc jestem nie godna. Pomoz.

 7. Duchu św. proszę aby twoje dary spłynęły na Agnieszkę, która potrzebuje Twojej pomocy.Ogarnij ją swoją łaską i ześlij na nią spokój ducha i wszelkie łaski aby mogła za twoją przyczyną wrócić do zdrowia.

 8. Duchu Święty powierzam Ci siebie, swoich bliskich, kapłanów i wszystkich powierzających się moim modlitwą, szczególnie w tym czasie moją Siostrę i jej Zgromadzenie. Amen.

  • Duchu Święty towarzysz Siostrze w rekolekcjach zakonnych, otwieraj jej umysł i serce na Twoje Światło, na Twoje Słowo. Jesteś jej Oblubieńcem, kieruj nią, uzdatniaj w działaniu, uczyń ją świętą, stwarzaj na nowo. Amen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *