MODLITWA O SIEDEM DARÓW DUCHA ŚWIĘTEGO

MODLITWA O SIEDEM DARÓW DUCHA ŚWIĘTEGO

Duchu Przenajświętszy, racz mi udzielić daru mądrości, abym zawsze umiejętnie rozróżniał dobro od zła i nigdy dóbr tego świata nie przedkładał nad dobro wieczne; daj mi dar rozumu, abym poznał prawdy objawione na ile tylko jest to możliwe dla nieudolności ludzkiej; daj mi dar umiejętności, abym wszystko odnosił do Boga, a gardził marnościami tego świata; daj mi dar rady, abym ostrożnie postępował wśród niebezpieczeństw życia doczesnego i spełniał wolę Bożą; daj mi dar męstwa, abym przezwyciężał pokusy nieprzyjaciela i znosił prześladowania, na które mógłbym być wystawiony; daj mi dar pobożności, abym się rozmiłował w rozmyślaniu, w modlitwie i w tym wszystkim, co się odnosi do służby Bożej; daj mi dar bojaźni Bożej, abym bał się Ciebie obrazić jedynie dla miłości Twojej. Do tych wszystkich darów, o Duchu Święty dodaj mi dar pokuty, abym grzechy swoje opłakiwał, i dar umartwienia, abym zadośćuczynił Boskiej sprawiedliwości. Napełnij Duchu Święty serce moje Boską miłością i łaską wytrwania, abym żył po chrześcijańsku i umarł śmiercią świątobliwą. Amen.

Podziel się z innymi:

7 myśli nt. „MODLITWA O SIEDEM DARÓW DUCHA ŚWIĘTEGO

  1. Duchu Święty pilnie obdarz mnie darem pokuty, abym grzechy swoje opłakiwał, i darem umartwienia, abym zadośćuczynił Boskiej sprawiedliwości. Duchu Święty, bądź ze mną i Spowiednikiem, abyśmy byli otwarci na Boże działanie w nas. Amen.

  2. Duchu Święty, liczę na Twoje działanie we mnie i poprzez mnie. Wiesz że sama z siebie jestem zerem, nikim, że zadania które mi proponujesz poprzez Wspólnotę przerastają mnie. Jednak podejmuję je, licząc na Twoje dary, łaski i charyzmaty. Czeka nas ewangelizacja ” biskupiego” miasta. Już teraz uzdatniaj do tego wszystkich uczestników. Wyjdź z nami na ulice i place. Amen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *