ZDRAPKA WIELKOPOSTNA

GLOWNE facebook

To już iii edycja.

Co to jest Zdrapka Wielkopostna?

Zdrapka Wielkopostna to indywidualne 40-dniowe rekolekcje dla każdego w trakcie trwania Wielkiego Postu w 2017 roku. Atrakcyjna forma zdrapki zachęca do lepszego przygotowania się na radość Chrystusowego Zmartwychwstania. Ćwiczymy więc swojego ducha ale i podejmujemy refleksję nad swoim obecnym życiem, nad swoją codziennością. Począwszy od 1 Marca, od Środy Popielcowej aż do Poniedziałku Wielkanocnego pod każdym dniem na kalendarzu czekają różne niespodzianki, oczywiście z rodzaju takich które zaleca się w Wielkim Poście czyli będzie: jałmużna, post, modlitwa w duchu nowej ewangelizacji.

Dla ducha i ciała

Czy można podołać 40 dniom ciągłych ćwiczeń? Po pierwsze, nie jest intencją Kalendarza aby umartwić się ponad swoje siły, chcemy wynieść z Wielkiego Postu jakąś korzyść. Po drugie, zadania mają pokazywać, sugerować pewne akcenty w naszym życiu które są wyjątkowo ważne w Wielkim Poście. Być może będzie to początek refleksji dzięki której z pomocą Bożą podejmiesz reformę swojego życia? To mogą być ważne sprawy dla Ciebie, ludzkości, ojczyzny i rodziny. Odkryj Twój najlepszy Wielki Post.

więcej tu:

http://wzch.org.pl/index.php/dzialalnosc/kalendarz-wielkopostny

Mam nadzieję, że w Środę Popielcową, a może wcześniej w Waszych parafiach zdrapki były dostępne i już odczytaliście wczorajsze i dzisiejsze zadania. Na stronie zdrapki (link powyżej) można sprawdzić, czy jeszcze jest możliwość zamówienia….

Polecam Zdrapkę, gdyż sama z niej korzystałam w poprzednich okresach Wielkiego Postu i Triduum. To było wspaniałe doświadczenie. 

Na blogu, co dzień rano będę podawać kolejne odkryte ze zdrapki ,zadania duchowe i nie tylko,  na ten Wielki Post 2017. Może i Ty skorzystasz?

Błogosławionego czasu przygotowania.

Podziel się z innymi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *