MODLITWA O POKÓJ

Modlitwa o pokój Tomasza Mertona

Wszechmogący i miłosierny Boże, Ojcze wszystkiego, Stworzycielu i Władco Wszechświata, Panie Dziejów, którego dzieła są bez skazy, którego współczucie dla błędów ludzkich jest niewyczerpane, w Twojej woli nasz pokój.

Wysłuchaj miłosiernie tej modlitwy, która wznosi się do Ciebie spośród zgiełku i rozpaczy świata, w którym zapomniano o Tobie, w którym nie wzywa się Twojego imienia, w którym drwi się z Twoich praw i ignoruje Twoją obecność. Albowiem nie znając Ciebie, nie żyjemy w pokoju.

Pomóż nam zapanować nad orężem, który grozi, że zapanuje nad nami. Pomóż nam wykorzystać naukę dla pokoju i bogactwa, nie dla wojny i zniszczenia. Pokaż nam, jak wykorzystać energię nuklearną dla dobra, nie dla zguby dzieci naszych dzieci.

Rozwiąż wewnętrzne sprzeczności, które rosną w nas niewiarygodnie i nieznośnie. Są one zarazem udręką i błogosławieństwem: gdybyś bowiem nie zostawił nam światła sumienia, nie musielibyśmy cierpieć. Naucz nas wytrwałości w bólu, męce i niepewności. Naucz nas jak czekać i jak ufać. Obdarz światłem, obdarz siłą i cierpliwością wszystkich, którzy pracują na rzecz pokoju.

Podziel się z innymi:

11 myśli nt. „MODLITWA O POKÓJ

  1. Bardzo prosi błagam mi o pomoc ratunku, Nawróc pokój dla mojej mama, z powoduje mama dalej długie siła zła, bo mama wogóle nie chodziła do koscioła ani spowiedz a tez długie zastrosna zeby mama nie pozwoliła narzeczona, Ja jestem imię Artur niesłyszące bardzo ból i cierpi długie niewolnik,mam dalej chodziłem do koscioła, kiedy wolnosci i szczęsliwy. Ja mam narzeczona imie Monika, Narzeczona Monika chodziła do koscioła długo modliłam zeby potrzebne bronić i kocham cię dla Artura

  2. Drogi Ojcze ja twoja marnotrawna córka zwracam się do Ciebie.Tyś jest miłością nieograniczoną i spokojem którego wielbimy.Proszę znajdź moje przestraszone serce i zaniepokoją duszę i spraw abym zaznała błogości Twej miłości. Opatul moją dusze,ciszą i spokojem .Amen

  3. Boże Wszechświata, Dawco pokoju, zmiłuj się nad całym światem. Amen. Ps.
    Nazwisko autora tej modlitwy sprawiło, że przypomniała się mi Biedronka z pierwszej Róży Różańcowej, która rozczytywała się w Mertonie i niekiedy cytowała Jego myśli. Biedroneczko, przyjmij moje myśli i modlitwę serdeczną. Tęsknię za Tobą tu na blogu. :*)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *