13 WTORKÓW ZE ŚWIĘTYM ANTONIM Z PADWY

 

Trzynaście wtorków  ze świętym Antonim z Padwy

Modlitwa codzienna

Ojcze Niebieski, błagamy o Twoją opiekę i pomoc przez zasługi świętego Antoniego, Doktora Kościoła. Chcemy go czcić przez rozważanie jego cnót i naśladowanie przykładu jego życia. Wysłuchaj nasze prośby w imię Chrystusa, naszego Pana. Amen.

Dzień 1.

Chwalebny święty Antoni, Ty zostawiłeś swoją rodzinę i wygody domu, aby prowadzić życie w zakonie. Prosimy, wyjednaj nam tę łaskę, abyśmy, naśladując Chrystusa, umieli porzucić dobra tego świata. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Dzień 2.

Chwalebny święty Antoni, twoje pragnienie szerzenia wiary sprawiło, że stałeś się franciszkańskim misjonarzem. Dopomóż nam łaskawie docenić dar wiary, abyśmy mogli być zawsze przykładem dla innych w naśladowaniu Chrystusa. Błagamy o tę łaskę przez Chrystusa, który jest Panem na wieki wieków. Amen.

Dzień 3.

Chwalebny święty Antoni, twoja znajomość słowa Bożego uczyniła Cię wspaniałym kaznodzieją. Pobudzeni twoim przykładem chcemy gorliwie pogłębiać znajomość Pisma świętego, aby coraz lepiej poznawać Chrystusa i iść za Nim z wielką miłością. Amen.

Dzień 4.

Chwalebny święty Antoni, twój język nigdy nie ustawał w głoszeniu wielkości Boga. Pomagaj nam zawsze naśladować twoje cnoty i strzeż nas od słów gniewnych, złych i nielitościwych. Przez Chrystusa, naszego Pana, uproś nam tę łaskę. Amen.

Dzień 5.

Chwalebny święty Antoni, twoja miłość do Chrystusa była tak wielka, że zasłużyłeś trzymać Dziecię Jezus w swych ramionach. Niech pamięć o tym pobudza nas do przyjmowania Pana w Eucharystii z największą gorliwością i czcią. Błagamy cię o to w Jego Imię. Amen.

Dzień 6.

Chwalebny święty Antoni, tak wielka była twoja wiara i pokora, że radowałeś się, gdy spotykały cię upokorzenia. Niech twoje modlitwy dodają nam sił, abyśmy kroczyli za tobą w posłuszeństwie i prostocie serca, naśladując Chrystusa, przez którego prosimy o tę łaskę. Amen.

Dzień 7.

Chwalebny święty Antoni, dzięki głoszonym przez ciebie kazaniom i cudom wielu ludzi powróciło do Chrystusa. Dopomóż nam, prosimy, abyśmy nigdy nie byli zgorszeniem dla innych, lecz byśmy wszystkim pomagali odnaleźć Chrystusa. W Jego Imię prosimy cię o pomoc. Amen.

Dzień 8.

Chwalebny święty Antoni, choroba nie pozwoliła ci apostołować w obcych krajach. Pomóż nam odnaleźć Boga, gdy w naszym życiu wszystko wydaje się załamywać i zdążać w nieoczekiwanym kierunku. Prosimy o to przez Chrystusa, naszego Pana. Amen.

Dzień 9.

Chwalebny święty Antoni, mamy tak wiele przykładów twego wstawiennictwa w sprawach wielkich i małych. Spraw, abyśmy dzięki twoim modlitwom nigdy nie ustawali w czynieniu dobra i pomagali wszystkim proszącym. W Imię Chrystusa prosimy cię o to. Amen.

Dzień 10.

Chwalebny święty Antoni, ty nigdy nie zniechęcałeś się, gdy ludzie odmawiali przyjęcia głoszonego przez ciebie słowa Bożego. Łaskawie bądź zawsze z nami, gdy naśladujemy Chrystusa mimo szyderstw i złych przykładów wokół nas.

Prosimy cię, pomagaj nam w Imię Chrystusa. Amen.

Dzień 11.

Chwalebny święty Antoni, ty z woli Boga uzdrowiłeś wielu. Ufając twemu możnemu wstawiennictwu prosimy cię o modlitwę za wszystkich cierpiących na ciele, umyśle i duszy. Niech Chrystus, Boski Uzdrowiciel, wysłucha nasze prośby dzięki twemu pośrednictwu. Amen.

Dzień 12.

Chwalebny święty Antoni, jakże głęboka była twoja świadomość rzeczywistej obecności Pana w Eucharystii. Dopomóż nam zrozumieć obecność Boga nie tylko w przyrodzie i w drugim człowieku, ale szczególnie umocnić naszą świadomość obecności Chrystusa w Eucharystii. Amen.

Dzień 13.

Chwalebny święty Antoni, ty w krótkim czasie stałeś się doskonałym i umarłeś młodo. Pomóż nam swoją modlitwą wzrastać w łasce i doznawać twojej opieki aż do dnia, gdy Bóg zawezwie nas do Siebie. W Imię Jezusa wyjednaj nam łaskę zbawienia wiecznego. Amen.

Modlitwa na zakończenie każdego dnia

Miłosierny Boże, wszechmocny i litościwy, wysłuchaj nasze modlitwy. Za wstawiennictwem Maryi Dziewicy, świętego Antoniego i wszystkich świętych uwolnij nas od wszystkich naszych grzechów i od chorób ciała, umysłu i duszy. Błagamy Cię o te łaski przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Podziel się z innymi:

137 myśli nt. „13 WTORKÓW ZE ŚWIĘTYM ANTONIM Z PADWY

 1. kochany sw. Antoni,moja juz sp.mama kochala Cie bardzo i wiem ze wypraszales wiele lask dla niej.Teraz i tutaj dziekuje Ci za wszystko.
  Dzisiaj i ja prosze Cie o wstawiennictwo za moimi synami o zywa wiare,
  o pomyslne ukonczenie studiow i prace dla Bogumila.
  Sw. Antoni prosze o modlitwe za mojego ojca alkoholika o uwolnienie z nalogu i o nawrocenie
  dzisisj jest moj 1 wtorek.
  Chwala Panu!
  pozdrawiam wszystkich modlacych sie za Twoim wstawiennictwem kochany sw. Antoni

 2. Św. Antoni dziękuję za Twoją obecność w moim życiu. Módl się proszę o uzdrowienie z choroby nowotworowej mojego męża i mnie oraz proszę wstaw się za naszą córką Marysią o zdrowie dla niej i żeby znalazła w swoim życiu prawdziwa Miłość. Aby kochała i była kochana. Dziękuję Św. Antoni

 3. Moi Kochani Święci, przygotujcie mnie na spotkanie z Bogiem. Daliście nam przykład umierania w czasie młodości i w czasie starości. Szczególnie Ty Janie Pawle II, Ty który umierałeś „na oczach” całego świata. Spraw Jezu, by moja śmierć w izdebce mojego domu, czy sali szpitalnej, czy w każdym innym miejscu, która będzie spotkaniem Sprawiedliwego Boga, była spotkaniem czułego, miłosiernego Ojca. Amen.

 4. Święty Antoni i św. Janie Pawle, byliście szafarzami najwyższej tajemnicy, przeistoczenia kawałka chleba w żywego Chrystusa. Dopomóżcie mi tej tajemnicy doświadczyć zawsze, kiedy na moich oczach sam Bóg przychodzi do nas, kiedy przyjmuję Boga pod postacią chleba do swego serca, kiedy wpatruję się w Najświętszy Sakrament. Jezu tak bliski i tak daleki, otwieraj mnie na Twoją Boskość, ale i pozostań mi człowiekiem, bratem, przyjacielem. Amen.

 5. Dziś w 11 wtorek przypadają urodziny mojej młodszej córki. Święty Antoni i Święty Janie Pawle II powierzam Wam moją troskę o to dorosłe dziecko, tak w wymiarze fizycznym jak i duchowym, by w swoim postępowaniu kierowała się zawsze wolą Bożą. Amen.

 6. Święty Antoni i Święty Janie Pawle II, proście Ducha Świętego, by wysłuchał próśb naszych i udzielił łaski uzdrowienia i uwolnienia w czasie modlitw i Eucharystii całemu zgromadzeniu wiernych w najbliższą sobotę, we wigilię Chrystusa Króla. Ty jesteś Królem świata i naszym Panem, Tobie cześć i chwała po wszystkie dni nasze. Amen.

 7. Miłosierny Boże, wszechmocny i litościwy, wysłuchaj nasze modlitwy. Za wstawiennictwem Maryi Dziewicy, świętego Antoniego i Jana Pawła II oraz wszystkich świętych, uwolnij nas od wszystkich naszych grzechów i od chorób ciała, umysłu i duszy. Błagamy Cię o te łaski przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.

 8. Ósmy wtorek wiąże się z imieninami Karola Wojtyły i chcę ” coś ” ofiarować papieżowi, nie tylko prosić. Moi Drodzy Święci; św. Antoni i św. Janie Pawle, Kocham Was miłością niedoskonałą, uszlachetnijcie ją, by Wam się podobała i była Bogu miła.

 9. W siódmy wtorek przywołuję do Was moi Ukochani święci, jeszcze dwóch św. Juda Tadeusza i Szymona, Apostołów, patronów dnia dzisiejszego. Poranek rozpoczęłam Mszą Świętą ze Świętą Rodziną i 5 braćmi męczennikami. Dzień pełen wrażeń a wieczór w obecności Jana Pawła II, Jezusa Eucharystycznego i Ducha Świętego. Kończąc ten dzień modlitwą brewiarzową i do Ciebie Święty Antoni, Bogu dziękuję za wszystkie dary i łaski. Noc spokojną i śmierć szczęśliwą niech nam da Bóg wszechmogący, Ojciec i Syn, i Duch Święty. Amen.

 10. dziekuje za otrzymane laski,ale blagam cie pomoz mi wyjsc z trudnej sytuacji finansowej,niech zostana wysluchane prosby o ktore blagam codziennie,niech nastapi poprawa finansowa i niech wygram w totolotka i niech sie odmieni los moj i mojej rodziny,udane operacje,praca dla corki,dobrych zyciowych partnerow dla corek,poprawe zdrowia i dobre diagnozy lekarskie,radosne zycie kazdego dnia,i zeby moja rodzina zaczela chodzic do kosciola,wiary i nadzieji na lepsze jutro
  blaga i dziekuje
  zdesperowana matka i zona

 11. Do swej stałej intencji, proszę Was Czcigodni Święci, dziś o wstawiennictwo za Urszulę ( w dniu imienin), która jest po udarze i przechodzi powolną rehabilitację. Zatroszczcie się nie tylko o jej ciało ale i ducha.

 12. Cieszę się, że więź moją z Wami; Święty Antoni i Święty Janie Pawle dziś łączy również Nowenna do JPII, którą zaczęłam odmawiać wczoraj.W kościele przed Mszą Świętą odmówię wspólnie z wiernym Litanię przed Twoimi relikwiami Ojcze Święty, nasz wielki Rodaku i ucałuję Twoje relikwie. Dziś do swych stałych próśb, nie mogę nie wspomnieć Wam o drogich memu sercu Srebrnych Jubilatach; Renacie i Janie i prosić Was o wszelkie łaski i błogosławieństwo Boże dla nich i ich córek. By rodzina , którą stworzyli, była Bogiem silna. Niech ich miłość do Chrystusa Eucharystycznego, będzie tak duża jak Wasza. Przyjmij Jezu moją ofiarę Mszy Świętej i Komunii jako dziękczynienie za ich udane małżeństwo.

 13. W czwarty kolejny wtorek, proszę Was Święty Antoni i Święty Janie Pawle, by język mój , mowa moja, była zawsze przepełniona miłością. By dialog mój z ludźmi był serdeczny, budujący, szczery, a moja rozmowa z Bogiem nie była tylko ciągłym proszeniem, lecz przede wszystkim słuchaniem Jego głosu, wielbieniem i dziękczynieniem Jego majestatu. Matko Boża Różańcowa, dziś Twoje Święto wielbij z nami Pana!

 14. Święty Antoni, proś za mną Ducha Świętego, aby przez systematyczne czytanie i rozważanie Pisma Świętego, przyczyniło się do rozumienia dialogu z Bogiem i usłyszenia natchnień Bożych.

 15. Święty Antoni wznawiam we wtorkowe dni modlitwę do Ciebie w intencjach mojej rodziny. We wtorki również odmawiamy w kościele przed Mszą Świętą Litanię do św. Jana Pawła przed Jego relikwiami, który również jest bliski mojemu sercu, dlatego proszę Was wspólnie wstawiajcie się o łaskę wiary, nadziei i miłości dla mnie i moich bliskich. Amen.

  • Święty Antoni, proszę Cię o wzrost mojej wiary, poprzez uczestnictwo w rekolekcjach po-REO, które właśnie we wtorki przeżywamy i otwarcie się na Słowo Boże, abyśmy mogli być użytecznymi ewangelizatorami swojego miasta, które odbędzie się w najbliższą sobotę. Święty Antoni i Święty Janie Pawle, proście za nami Ducha Świętego, by nas prowadził, by tchnął w nas swojego Ducha, by ożywił naszą wiarę, aby stała się zaraźliwą. Amen.

   • Niech Duch Święty prowadzi Cię Anno nieustannie i udziela wszelkiej potrzebnej mocy z wysoka, aby Twoje świadectwo pociągnęło wielu do naszego Odkupiciela Chrystusa Jezusa

 16. W dziewiąty wtorek upraszam Cię św. Antoni, aby moja pomoc na rekolekcjach była wsparta Twoją opieką i modlitwą. Wstawiaj się za mną do Ducha Świętego, niech mnie oświeca, umacnia i kieruje mną. Amen.

 17. Święty Antoni pomagaj wspólnocie ” Nadzieja chwały” by nasza modlitwa, praca, ewangelizacja przyciągała ludzi do Boga. By Duch Święty, był rzeczywistym motorem naszych działań, abyśmy sami czerpiąc z obfitości łask i darów Bożych, umieli i chcieli się dzielić nimi z bliźnimi. Amen.

  • Święty Antoni, do tych wyżej wczoraj wyrażonych próśb dodaję dziś jeszcze jedną. Wypraszaj mi dobrą pamięć! Chroń przed amnezją i innymi chorobami mózgu. Jednak nie moja, ale Boża wola niech się spełnia w moim życiu.

 18. Święty Antoni, byłeś wspaniałym kaznodzieją, cudownym ewangelizatorem, ja też pragnę być Bożą ewangelizatorką, wśród osób z którymi żyję, dla osób, które stawiasz na mojej drodze życia. Proszę Cię wspieraj swą modlitwą rekolekcje REO, które rozpoczynamy u św. Wojciecha 6 kwietnia. Proś Ducha Świętego za nami uczestnikami i posługującymi, niech wysiłek nasz nie pójdzie na marne, ale da zbawienne owoce, gorliwości w wierze, rozkochania się w Duchu Świętym, stracenia głowy dla Jezusa, przylgnięcia sercem do Boga Ojca.

  • Święty Antoni, Ty wiesz, że to jutro ( nie 6 kwietnia ) rozpoczynamy rekolekcje REO, proś za mną by Duch Święty wlał w me serce Boży pokój i mądrość, bym jeśli taka Jego wola bym sama ubogacona, ubogacała innych.

 19. W szósty kolejny wtorek proszę Cię Święty Antoni, naucz mnie przyjmować wszelkie upokorzenia, odmienne opinie i zdania z pokorą i zrozumieniem. Broń przed zacietrzewieniem i zamknięciem serca w obrażaniu się. Obdarz pokojem serca w każdej patowej sytuacji.

 20. Święty Antoni, spraw, bym w czasie Eucharystii, bycia w komunii z Jezusem, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, była tylko ja i Jezus, by nic i nikt mnie nie rozpraszał. Proszę Ciebie wraz z wszyscy moim orędownicy niebieskimi o głębokie przeżycie Triduum Paschalnego.

 21. Święty Antoni, proszę Cię uproś mi łaskę cierpliwości, łagodności, by moje słowa, nigdy nikogo nie raniły ale abym potrafiła nieść pociechę i była wsparciem dla bliźnich w trudnych chwilach. Święty Antoni ucz mnie pokornej modlitwy, szczerej i wytrwałej. Módl się ze mną w intencjach , które noszę w swoim sercu. Amen.

 22. Święty Antoni, dziś dziękuję Ci publicznie, za Twoją interwencje w odnalezieniu portfela zostawionego wczoraj na ladzie w dużym sklepie, ze sporą zawartością. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim osobom tego wydarzenia, za ich uczciwość i bezinteresowność. Takie zdarzenia przywracają mi wiarę w człowieka.

 23. Proszę Cię św. Antoni, abyś wyprosił nam łaskę przylgnięcia do Jezusa na zawsze; do Jego Serca, do Jego Krzyża.Amen.

 24. Sw. Antoni, ktory stapales kiedys po tej ziemi, na ktorej przyszlo mi zyc i mieszkac, wstaw sie prosze za moim synkiem, aby Pan obdarzyl go zdrowiem, aby uzdrowi go calkowicie, aby poradzil sobie w przedszkolu i nie chorowal. pomodl sie za nasze malzenstwo, ktore sie chwieje. prosze Cie drogi patronie

 25. Święty Antoni wyproś łaskę życia wiecznego dla mojego teścia Antoniego, niech jeśli jeszcze nie ogląda Boga , dostąpi tej łaski za Twoją i moją przyczyną. Amen.

    • Święty Antoni dziś nie mogę nie prosić Ciebie o dar nieba nie tylko dla mojego Teścia Antoniego ale również o przyjęcie do wspólnoty świętych w niebie, mojej mamy Stanisławy. W tej intencji nawiedziłam cmentarz, aby uzyskać dla Niej odpust zupełny, będę uczestniczyła również o 18:30 we Mszy Świętej za Nią sprawowaną. Za wszystkie dusze czyśćcowe odmówię różaniec. Święty Antoni trwaj ze mną na modlitwie. Amen.

    • Święty Antoni, dziś w dziewiąty, kolejny wtorek jak zanoszę swoje modlitwy do Miłosiernego Jezusa za śp Antoniego prosząc dla Niego o dar nieba. Proszę też wstawiaj się za wszystkimi duszami czyśćcowymi, aby jak najszybciej dzięki naszym modlitwom, postom i jałmużnom osiągnęły radość z oglądania Oblicza Boga.

   • Dziś roratnią Mszę Świętą ofiarowałam w intencji zbawienia śp. Antoniego. Siedziałam na przeciw Twojej figurki św. Antoni i westchnęłam do Ciebie w tej sprawie, za którą się modlę 12 już wtorek. Święty Antoni wysłuchaj i wspieraj moją prośbę. Amen.

  • Skorzystałam z daru Kościoła, odpustu zupełnego udzielonego przez Rekolekcjonistę, który ofiarowałam za śp. mojego teścia, za którego również dziś w 13 wtorek kończę Nowennę do Św. Antoniego.
   Święty Antoni czcicielu Jezusa i Jego Matki, dziś w święto NMP Loretańskiej, módl się ze mną Litanią Loretańską za śp. Antoniego. Amen.
   Ps. Jezu, jesteś wielki w swojej dobroci i miłosierdziu. Bądź uwielbiony. Czekam na Twoje przyjście.

 26. Święty Antoni wraz ze „Sługą sług Bożych”, papieżem Grzegorzem Wielkim i kochającym pokorę i nawołującym do pokuty, jak Ty św. Antoni wstawiajcie się za mną i w moich intencjach przedkładanych po raz 13ty w następujących po wtorkach, by moje serce było pokorne i gotowe do pokuty i umartwiania za grzechy moje i moich bliskich. Amen.

 27. Święty Antoni wraz z św. Moniką , patronką dnia dzisiejszego, proszę Was o wzmocnienie mojej modlitwy, którą zanoszę 29-ty dzień w Nowennie Pompejańskiej, kończąc dziś część błagalną. Proszę pokornie sprawcie, by moja modlitwa była miła Bogu i skutkowała jej wysłuchaniem a ja z wdzięcznością będę ją kontynuować, dziękując Matce Różańcowej z Pompei, za Jej orędownictwo. Do tej wyjątkowej intencji dokładam wszystkie, które powierzyłam Tobie Święty Antoni. Amen.

 28. Święty Antoni, wstawiaj się dziś za nową ewangelizacją Polski i całego świata do Boga, by ludzie ochrzczeni doznali łaski wiary, nadziei, miłości i wrócili do Kościoła.

 29. Sw. Antoni wyzwol roberta z hazardu i daj nawrocenie–uzdrow Grzegorza duchowo i psychicznie,ulecz zle nalogi i pokusy,pojednanie z Bogiem i radosc zycia–uzdrow relacje w malzenstwie Magdy i Grzegorza i chron przed wszelkimi atakami zla nierozerwalnosc malzenska–pomoz Sylwi i jej coreczce walczacej o zycie.

 30. Dziś proszę Cię, Święty Antoni, byś wstawiał się za moją córką, która kończy 40lat i wyprosił jej dar macierzyństwa. Proś za nią i za jej mężem, by z miłością otworzyli się na dar życia, którym Bóg Stwórca chce ich obdarzyć. Ja również pragnę zostać babcią, ale nie moja lecz Boża wola się wypełni w ich życiu. Amen..

 31. Wczorajszy wtorek w dzień Przemienienia Pańskiego, zastał mnie w Gnieźnie i tam modliłam się do Ciebie Święty Antoni. Wzywałam Twojego wstawiennictwa wraz z błogosławionym Bogumiłem, błogosławioną Jolantą i św. Wojciechem w Katedrze Gnieźnieńskiej.

 32. Za wstawiennictwem Maryi Dziewicy, świętego Antoniego i wszystkich świętych uwolnij nas od wszystkich naszych grzechów i od chorób ciała, umysłu i duszy. Proszę Cię św. Antoni dziś szczególnie o łaski dla Julity, by całym sercem zaufała Bogu i poddała się Jego prowadzeniu. Amen.

 33. Dopomóż nam, św. Antoni, abyśmy nigdy nie byli zgorszeniem dla innych, lecz byśmy wszystkim pomagali odnaleźć Chrystusa. W Imię Jezusa proszę Cię o pomoc. Amen.

 34. W szósty wtorek, w kolejny dzień modlitwy za Twoim wstawiennictwem, proszę Jezusa miłosiernego o pokorne przyjmowanie uwag, upokorzeń i łaskę naśladowanie Jezusa i Ciebie św. Antoni w znoszeniu cierpienia tak fizycznego jak i duchowego. Niech również Matka Boża z Góry Karmel, pokorna Służebnica Pańska wstawia się za nami wszystkimi. Amen.

 35. Mój kościół parafialny od niedawna ma figurkę św. Antoniego. Tą modlitwą 13 wtorków pragnę włączyć się w kult czczenia Ciebie święty Antoni jako naszego, nowego orędownika w niebie i prosić Ciebie o doskonałe wypełnianie woli Bożej.

  • Święty Antoni, spraw bym Pismo Święte rozumiała i według niego żyła.
   ps. Św. Antoni, wyproś potrzebne łaski kobiecie, która obdarowała mnie w Twoje Święto lilią i która została poświęcona w dniu 13 czerwca a która dziś z pąków zamienia się w piękny kwiat.

  • Św. Antoni, Ty wiesz ,że dziś podeszłam jak najbliżej Twojej figurki, by w krótkich słowach przedłożyć Ci moje intencje. Odczytałam, że jesteś darem rodziny, jako dziękczynienie za otrzymane łaski. Jesteś więc znakiem, że i dziś służysz potrzebującym swoim wstawiennictwem w różnorakich potrzebach. Bądź uwielbiony św. Antoni. Dziękuję Ci św. Antoni.

 36. Witaj.
  Poszukuję informacji o sposobie odmawiania nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z Google trafiłam tutaj. Mniej więcej rok temu podałaś na blogu litanię, którą i ja posiadam. ale nie mam pojęcia, czy do tego trzeba codziennie odmawiać także litanię do M. B. Nieustającej pomocy i te inne modlitwy (godzinki do MBNP itp.), czy nie. Gdybyś mogła mi pomóc, byłabym wdzięczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *