JEZU, TY SIĘ TYM ZAJMIJ

   

Jezus mówi do duszy:

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie?

Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje.

Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę.

Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.

Sprzeczne z zawierzeniem jest martwienie się, zamęt, wola rozmyślania o konsekwencjach zdarzenia. Podobne jest to do zamieszania spowodowanego przez dzieci domagające się, aby mama myślała o ich potrzebach gdy tymczasem one chcą się tym zająć same, utrudniając swymi pomysłami i kaprysami jej pracę. Zamknijcie oczy i pozwólcie Mi pracować, zamknijcie oczy i myślcie o obecnej chwili, odwracając myśli od przyszłości jak od pokusy.

Oprzyjcie się na Mnie wierząc w moją dobroć, a poprzysięgam wam na moją miłość, że kiedy z takim nastawieniem mówicie: „Ty się tym zajmij”, Ja w pełni to uczynię, pocieszę was, uwolnię i poprowadzę.

A kiedy muszę was wprowadzić w życie różne od tego, jakie wy widzielibyście dla siebie, uczę was, noszę w moich ramionach, sprawiam, że jesteście jak dzieci uśpione w matczynych objęciach. To, co was niepokoi i powoduje ogromne cierpienie to wasze rozumowanie, wasze myślenie po swojemu, wasze myśli i wola, by za wszelką cenę samemu zaradzić temu, co was trapi.

Czegóż nie dokonuję, gdy dusza, tak w potrzebach duchowych jak i materialnych, zwraca się do mnie mówiąc: „Ty się tym zajmij„, zamyka oczy i uspokaja się!

 

Dostajecie niewiele łask, kiedy męczycie się i dręczycie się, aby je otrzymać; otrzymujecie ich bardzo dużo, kiedy modlitwa jest pełnym zawierzeniem Mnie.

 

W cierpieniu prosicie, żebym działał, ale tak jak wy pragniecie… Zwracacie się do Mnie, ale chcecie, bym to ja dostosował się do was. Nie bądźcie jak chorzy, którzy proszą lekarza o kurację, ale sami mu ją podpowiadają. Nie postępujcie tak, lecz módlcie się, jak was nauczyłem w modlitwie „Ojcze nasz”: Święć się Imię Twoje, to znaczy bądź uwielbiony w tej mojej potrzebie; Przyjdź Królestwo Twoje, to znaczy niech wszystko przyczynia się do chwały Królestwa Twego w nas i w świecie; Bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi, to znaczy Ty decyduj w tej potrzebie, uczyń to, co Tobie wydaje się lepsze dla naszego życia doczesnego i wiecznego.

Jeżeli naprawdę powiecie Mi: „Bądź wola Twoja”, co jest równoznaczne z powiedzeniem: „Ty się tym zajmij”, Ja wkroczę z całą moją wszechmocą i rozwiąże najtrudniejsze sytuacje.

 

Gdy zobaczysz, że twoja dolegliwość zwiększa się zamiast się zmniejszać, nie martw się, zamknij oczy i z ufnością powiedz Mi: „Bądź wola Twoja, Ty się tym zajmij!”. Mówię ci, że zajmę się tym, że wdam się w tę sprawę jak lekarz, a nawet, jeśli będzie trzeba, uczynię cud.

 

Widzisz, że sprawa ulega pogorszeniu? Nie trać ducha! Zamknij oczy i mów: Ty się tym zajmij!”

Mówię ci, że zajmę się tym i że nie ma skuteczniejszego lekarstwa nad moją interwencją miłości. Zajmę się tym jedynie wtedy, kiedy zamkniesz oczy.

Nie możecie spać, wszystko chcecie oceniać, wszystkiego dociec, o wszystkim myśleć i w ten sposób zawierzacie siłom ludzkim albo – gorzej – ufacie tylko interwencji człowieka. A to właśnie stoi na przeszkodzie moim słowom i memu przybyciu.

Och! Jakże pragnę tego waszego zawierzenia, by móc wam wyświadczyć dobrodziejstwa i jakże smucę się widząc was wzburzonymi.

Szatan właśnie do tego zmierza: aby was podburzyć, by ukryć was przed moim działaniem i rzucić na pastwę tylko ludzkich poczynań. Przeto ufajcie tylko Mnie, oprzyjcie się na mnie, zawierzcie Mnie we wszystkim.

Czynię cuda proporcjonalnie do waszego zawierzenia Mnie, a nie proporcjonalnie do waszych trosk.

Kiedy znajdujecie się w całkowitym ubóstwie, wylewam na was skarby moich łask. Jeżeli macie swoje zasoby, nawet niewielkie lub staracie się je posiąść, pozostajecie w naturalnym obszarze, a zatem podążacie za naturalnym biegiem rzeczy, któremu często przeszkadza szatan. Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.

Kiedy widzisz, że sprawy się komplikują, powiedz z zamkniętymi oczami duszy: Jezu, Ty się tym zajmij!

Postępuj tak we wszystkich twoich potrzebach.

Postępujcie tak wszyscy, a zobaczycie wielkie, nieustanne i ciche cuda.

To wam poprzysięgam na moją miłość.

(Z pism sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo)

Podziel się z innymi:

57 myśli nt. „JEZU, TY SIĘ TYM ZAJMIJ

 1. Jezu daj mojemu tacie dużo zdrowia pokieruje rekami lekarzy którzy dziś będą przeprowadzać operację aby wycieli całego guza .Jezu ufam Ci że Ty się tym zajmiesz

  • Jezu,ufam Tobie
   przepiękna modlitwa faktycznie działająca ciche,małe CUDa
   znam Ją i odmawiam z wielką Wiarą <Miłoscią i Nadzieją
   serdeczne westchnienie modlitewne i za WAS Kochani,TU modlący się 🙂

 2. Marze byś istniał . Dzienniczek Faustyny jest nadzieja w istnienie Boga . Chryste ! Zajmij się mną i moimi sprawami ! Błagam o miłosierdzie twoje !!!

  • Jezu zmiłuj się nad nami. Jezu Ufam Tobie. Jezu zajmij się, naszym życiem. Oddajemy Ci władzę nad nami i wolną wolę , którą nam dałeś. Czyń co chcesz i jak chcesz w naszym życiu, Jezu. Jezu kochamy Cię.

 3. Jezu, oddaje Tobie nasze trudne sprawy rodzinne. Ty się nimi zajmij według Twojego planu. Jezu ufam Tobie, całkowicie zadaje się na Ciebie, bo Ty nasz kochasz i z największego zła możesz wyprowadzić dobro. W Tobie jest moja nadzieja. Amen.

 4. Panie Jezu ! jestem w bardzo trudnej sytuacji finansowej,TY PANIE WIESZ WSZYSTKO, dlatego te wszystkie klopoty finansowe i zdrowotne polecam TOBIE i wolam JEZU TERAZ TY SIE TYM ZAJMIJ.! Wierze w CIEBIE – Regina.

 5. BĄDZ WOLA TWOJA PANIE TY SIĘ TYM ZAJMIJ PROSZĘ O PRACĘ I OPIEKĘ NAD MOJĄ RODZINĄ PROSZĘ O ZBAWIENIE WSZYSTKICH ZMARŁYCH Z MOJEJ RODZINY IDUSZ CIERPIĄCYCH W CZYŚĆCU A PO ŚMIERCI ŻEBYŚMY WSZYSCY SPOTKALI SIĘ W NIEBIE JEZU TY SIĘ TYM ZAJMIJ

 6. Panie Jezu oddaję Tobie siebie i mego męża Michała, odnów w nas naszą miłość, ufność i otwórz nasze serca na siebie. Amen

 7. Odnalazłam Tę modlitwę w grudniu 2017. Nie wiem co będzie z tatą. Jezus się nim zajmie. To wiem napewno. Mnie przytuli i …

 8. Jezu mój kochany mąż Witek jest teraz operowany a ja pełna niepokoju i udręki. Jezu Ty się tym zajmij uwolnij nas od lęku ,niepokoju. Zawierzam Ci zdrowie i życie męża oraz naszą przyszłość . Błagam JEZU TY SIĘ TYM ZJMIJ

 9. Jezu powierzam ci moją rodzinę, mojego męża Stanisława i synów Jarka i Kamila. Powierzam ci ich myśli, nadzieje, plany ich zniewolenia i grzechy które w swej ułomności popełniają. Zajmij się proszę ich życiem, szczególnie przyszłością moich synów ich wykształceniem, zawodem który będą wykonywać ich dziewczynami Ilonką i Beatką i cała ich przyszłością. Daj im łaskę wiary aby w tych trudnych czasach zawsze potrafili rozróżniać dobro i zło.

  • Zamieszczę jeszcze komentarz przytoczone ” opowiadanie” pod tym nagraniem:

   Piotr Glas – 02.10.2017 Chicago
   Wiersz, autor nieznany
   W małej izdebce tuż obok łóżka z różańcem w ręku klęczy staruszka. Czemóż to babciu mówisz pacierze bo ja w nich siłę naprawdę wierzę. Wierzę, że te małe paciorki z dębiny mają moc ogromną, odpuszczają winy. Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy, ja grzesznik niegodny korzystam z ich mocy. Pierwsza dziesiątka jest za Papieża, niech nami kieruje, Bogu powierza. Drugi w intencji całego kościoła, modlitwą silny wszystkiemu podoła. Trzeci za męża, co zmarł już w niebie a może w czyśćcu lub większej potrzebie. Czwartą odmawiam w intencji syna. Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna. Był dobry chłopak lecz od ojca pogrzebu odwrócił się od Boga, złorzeczył Niebu. Nie rozumiał, że Bóg w Swojej Miłości dał wolną wolę dla całej ludzkości. Zaś człowiek dar ten bezcenny, hojny zamienił na chciwość, wyzysk i wojny. I teraz gdy wypadek, czy wojna, trwoga nie wini siebie lecz zawsze Boga. Myślałam, że syn gdy założył rodzinę, gdy wziął w ręce swą pierwszą dziecinę zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu lecz on mimo rodziny pogrążył się w piciu. Awantury, alkohol, płacze i siniaki. Czemu swym dzieciom los zgotował taki. Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia. Spokój był tylko gdy szedł do więzienia. Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki Bogu polecam swoich wnucząt udręki. Lecz syn z nałogu trwał dalej uparty. Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty. Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie. Nic na twe posty i Twoje modły bo los już taki musi być podły. Płacze staruszka, drżą wątłe ramiona, wie, że jest chora niedługo skona. Co będzie z synem, z jego rodziną, czy znajdą drogę, prawdziwą, jedyną. I zmarła nieboga, wezwano syna. Ten twardo powiedział: „Nie moja to wina”. Lecz widząc w trumnie matki swojej trupa, poczuł jak pęka na sercu skorupa. Zobaczył różaniec swej zmarłej matki. W miejscu czwartej dziesiątki zupełnie gładki. Nie ma paciorków, patrzy i nie wierzy. Palcami starte od milionów pacierzy. Tylko piąta dziesiątka była jak nowa. Przypomniał sobie swe kpiące o niej słowa. Na palcach zobaczył od łańcuszka rany. Wybacz mi krzyknął: „Mój Boże Kochany ”. Ożyło w końcu syna sumienie. Przysięgam Ci matko, że ja się zmienię. Całował zimne swej matki dłonie. Twarz łzami zoraną i siwe skronie. Rzucił nałogi oddał się Bogu. Szczęście gościło w ich domu progu. I codziennie wieczorem całą rodziną różaniec mówili za matki przyczyną. AMEN

 10. Basiu, pięknie , że nam przypominasz o „Jezu , Ty się tym zajmij”. Czytam właśnie książkę pod tym tytułem Joanny Bątkiewicz- Brożek ( o.. Dolindo Ruotolo Życie i cuda )
  Ps. Tęsknię za Biedroneczką, czy nie wiesz gdzie przysiadła, na jakiej łączce, na jakim kwiatuszku, źdźble trawy czy czterolistnej koniczynce. Ona tak poetycko mówiła i pięknie się modliła…. Niech Bóg pozwoli się Jej z nami jeszcze spotkać.

  • Bardzo dawno temu odpisała mi na maila, że niezbyt często zagląda do poczty i nie udziela się na „blogach i forach”. Spróbuję do niej ponownie napisać – może kiedyś odbierze …… a najpierw poproszę mojego Anioła Stróża, żeby namówił jej Anioła Stróża aby natchnął Biedroneczkę do zajrzenia do skrzynki czy na bloga …..

  • Po co są przyjaciele? ;). Paciorku w kopiowanych długich linkach powstają 2 spacje, które trzeba zlikwidować, gdy chce się odtworzyć link.W przypadku Twojego linku, 2 spacje są między słowem PIOSENKI a słowem /RELIGIJNE i trzeba połączyć link w jedną całość (czyli skasować pauze)aby mógł się otworzyć lub skorzystać ze strony skocz.pl do skracania linków. Pozdrawiam niedzielnie, świątecznie.

 11. Rozbijać każdy problem o Jezusa, jak o skałę.Wtedy żyje się bezpiecznie. Uśmiech, uśmiech zawierzenia w każdej chwili dnia- chwili radosnej i chmurnej a wtedy pogodnieje niebo, gdy chmurki, rozjaśnia się dzień.

 12. Jezu, Tobie powierzam swoje sprawy i moich bliskich.Ty się nimi zajmij i tak nimi pokieruj, by służyły Twojej sprawie. Ufam Ci, Jezu, bo jesteś mocen, mocą Boga uczynić wszystko według Twojej woli. Zmień nasze myśli, słowa i czyny by były godne, abyśmy nazwani byli uczniami Twoimi. Amen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *